Kruszarka przeznaczona jest do rozdrabniania odpadów o wytrzymałość na ściskanie nie przekraczających 1500kg/cm. Wilgotność kruszonego materiału nie powinna przekraczać 3% a ilość zanieczyszczeń i wtrąceń ilasto – gliniastych również 3%. Zwiększona ilość zanieczyszczeń w nadawie oraz dużą jej wilgotność powodują zalepianie się materiału na koszu rusztowym, co wpływa na zmniejszenie pracy kruszarki.
Charakterystyka techniczna:
- średnica wirnika- ~1000 mm
- długość wirnika- ~1600 mm
- granulacja materiału na wejściu> uziarnienie wyjściowe - poniżej wymiaru wlotu mm
- wydajność - (po zastosowaniu odpowiedniego rusztu) mm - ~do 150 t/h
- zapotrzebowanie mocy - ~160 kW
- masa całkowita kruszarki - ~9000 kg
- wymiary gabarytowe bez napędu:
- długość ~1600 mm
- szerokość ~2630 mm
- wysokość ~1670 mm
Ogólny opis konstrukcji:
Opis techniczny:
W konstrukcji kruszarki można wyodrębnić następujące zasadnicze zespoły:
- korpus
- wirnik
- ruszt
- napęd
- instalacja hydrauliczna
Korpus kruszarki - wykonany jest z blach, konstrukcji spawanej i składa się z części dolnej, środkowej oraz dwóch pokryw. Część górna korpusu wraz z pokrywami stanowią komorę kruszenia, która wyłożona jest wymiennymi płytami ochronnymi. Środkowa część korpusu jest dodatkowo podzielona na trzy części w celu ułatwienia demontażu wirnika bez konieczności demontowania zasypu. W celu ułatwienia demontażu płyt ochronnych oraz młotków zastosowano otwierane hydraulicznie pokrywy. Na zewnątrz dolnej części korpusu znajdują się półki do mocowania wirnika. W ścianie przedniej i tylnej dolnej części korpusu wykonane są drzwi do montażu i demontażu rusztów. Wykonane w bocznych ścianach włazy znajdujące się w górnej części korpusu środkowego służą do kontroli stanu zużycia młotków i płyt ochronnych. Mniejsze włazy znajdujące się w wkładkach służą do wybijania osi młotków.
Wirnik - na wale osadzone są za pośrednictwem wpustu tarcze wirnika z przyspawanymi z jednej strony pierścieniami dystansowymi. Do zaciśnięcia i ustalenia tarcz na wale służą nakrętki boczne które stanowią jednocześnie pierścienie uszczelniające wirnika w korpusie. W tarczach zabudowane są osie na których obrotowo osadzone są młotki . Cały wirnik ułożyskowany jest na łożyskach tocznych osadzonych w stalowych oprawach łożyskowych i wsparty na półkach dolnej części korpusu. Napęd z silnika elektrycznego przenoszony jest na wał poprzez koło pasowe przekładni pasowo-klinowej.
Ruszt - zabudowany pod wirnikiem. Ruszt składa się z dwóch symetrycznych segmentów w których zabudowane są wymienne rusztowiny. Na ruszcie następuje końcowe rozdrobnienie materiału do wielkości ustawionej szczeliny. Montaż i demontaż segmentów rusztowych prowadzony jest poprzez drzwi w przedniej i tylnej ścianie korpusu. Gramatura produktu wyjściowego zależy od szczeliny, możliwa jest dostawa rusztu z inną szczeliną, która była by bardziej odpowiednia dla rozdrobnienia danego materiału (oddzielne zamówienie). Wielkość szczeliny w ruszcie ma wpływ zarówno na uziarnienie produktu wyjściowego jak i na wydajność kruszarki. Ruszt mocowany jest do bocznych ścian korpusu za pomocą ośmiu śrub M16.
Napęd kruszarki - stanowi silnik elektryczny oraz przekładnia pasowo – klinowa. Silnik umieszczony jest na saniach naciągowych z możliwością naciągu pasów. Przekładnia pasowo – klinowa zabezpieczona jest osłoną.Instalacja hydrauliczna - kompletny układ hydrauliczny składa się z: zasilacza hydraulicznego, rozdzielacza dwu sekcyjnego, czterech siłowników hydraulicznych, przewodów giętkich i przewodów sztywnych, trójników, korpusów przyłączek, oraz uszczelek. Zainstalowana moc wynosi 1,1 kW. Układ hydrauliczny został zastosowany w celu ułatwienia otwierania dwóch pokryw.
Opis działania:
Moment obrotowy z silnika elektrycznego przekazywany jest poprzez przekładnie pasowo – klinową na koło pasowo – klinowe osadzone na wale wirnika powodujące obrót wirnika. Materiał podawany jest przenośnikiem taśmowym do zasypu kruszarki. Z zasypu materiał spada grawitacyjnie na obracający się wirnik i rozbijany jest wstępnie młotkami w komorze kruszenia na skutek uderzenia o płyty pancerne. Końcowe rozkruszenie brył większych od ustawionej szczeliny rusztu, następuje na koszu rusztowym. Pokruszony materiał spada grawitacyjnie w dół na przenośnik odbierający.
Pobierz specyfikacje