Kruszarka młotkowa typ 1000x1000
Przeznaczenie kruszarki:
Kruszarka przeznaczona jest do rozdrabniania odpadów o wytrzymałość na ściskanie nie przekraczających 1500kg/cm. Wilgotność kruszonego materiału nie powinna przekraczać 3% a ilość zanieczyszczeń i wtrąceń ilasto – gliniastych również 3%. Zwiększona ilość zanieczyszczeń w nadawie oraz dużą jej wilgotność powodują zalepianie się materiału na koszu rusztowym, co wpływa na zmniejszenie pracy kruszarki.
Rozwiń aby przeczytać więcej
Charakterystyka techniczna:
- średnica wirnika- ~1000 mm
- długość wirnika- ~1000 mm
- granulacja materiału na wejściu - poniżej wymiaru wlotu mm
- uziarnienie wyjściowe- (po zastosowaniu odpowiedniego rusztu) mm
- wydajność -~ do 20t/h
- zapotrzebowanie mocy -~75kW
- masa całkowita kruszarki - 7700 kg
- wymiary gabarytowe:
- długość ~1970 mm
- szerokość ~1917 mm
- wysokość ~1820 mm
OPIS TECHNICZNY:
Ogólny opis konstrukcji:
W konstrukcji kruszarki można wyodrębnić następujące zasadnicze zespoły:
- korpus
- wirnik
- ruszt
- napęd
Korpus kruszarki - wykonany z blach jest konstrukcji spawanej i składa się z części dolnej i górnej. Część górna korpusu stanowiąca jednocześnie komorę kruszenia wyłożona jest wymiennymi płytami ochronnymi. Na zewnątrz dolnej części korpusu znajdują się konsole do mocowania wirnika. Wewnątrz wspawane są wsporniki do osadzenia rusztu. W ścianie przedniej i tylnej dolnej części korpusu wykonane są drzwi do montażu i demontażu koszy rusztu.
Wirnik - na wale osadzone są na wpuście tarcze wirnika z przyspawanymi z jednej strony pierścieniami dystansowymi. Do zaciśnięcia tarcz na wale służą nakrętki boczne, które stanowią jednocześnie pierścienie uszczelniające wirnika w korpusie. W tarczach zabudowane są osi na których obrotowo osadzone są młotki . Cały wirnik ułożyskowany jest na łożyskach tocznych osadzonych w dzielonych oprawach i wsparty na konsolach dolnej części korpusu.
Ruszt - zabudowany pod wirnikiem ruszt składa się z 2 symetrycznych segmentów w których zabudowane są wymienne sita . Na ruszcie następuje końcowe rozdrobnienie materiału. Montaż i demontaż segmentów rusztowych prowadzony jest poprzez drzwi w przedniej i tylnej ścianie korpusu.
Napęd kruszarki - realizowany jest za pomocą silnika napędowego poprzez przekładnię pasowo-klinową.
Opis działania:
Moment obrotowy z silnika elektrycznego przekazywany jest poprzez przekładnie pasowo – klinową na koło pasowo – klinowe osadzone na wale wirnika powodujące obrót wirnika. Materiał podawany jest przenośnikiem do zasypu kruszarki. Z zasypu materiał spada grawitacyjnie na obracający się wirnik i rozbijany jest wstępnie młotkami w komorze kruszenia na skutek uderzenia o płyty pancerne. Końcowe rozkruszenie brył większych od szczeliny sita następuje na koszu rusztowym. Pokruszony materiał spada grawitacyjnie w dół na przenośnik odbierający.
Pobierz specyfikacje