Producent kruszarek – informacje o firmie

> O-nas

Renomowany producent maszyn specjalnych

Przedsiębiorstwo działające pod firmą MAKRUSZ w formie Spółki Akcyjnej powstało w 1998 roku. Możemy poszczycić się wieloletnią historię działania oraz długą listę realizacji zarówno w Polsce, jak i za granicą.

 

Nasza firma prowadzi działalność na niszowym rynku maszyn kruszących i przesiewających, specjalnie przystosowanych do nietypowych zastosowań i potrzeb technologicznych naszych klientów.

 

Realizujemy dostawy maszyn i części zamiennych między innymi dla takich koncernów, jak LHOIST, LAFARGE, HEIDELBERG, MIEBACH, SGL CARBON GROUP. Naszymi klientami są głównie kamieniołomy, żwirownie, zakłady wapiennicze zakłady produkcji wyrobów ceramicznych itp. W ostatnich latach notuje się duże zainteresowanie klientów maszynami do recyklingu.

 

Posiadamy dokumentację techniczną know-how na produkcję dużych kruszarek młotkowych o wydajności 600 ÷ 1000 t/h, mających głównie zastosowanie w przemyśle cementowym ze względu na bardzo duży stopień rozdrobnienia w jednym cyklu kruszenia. Produkujemy w oparciu o własną dokumentację techniczną kruszarki walcowe, głównie o wymiarach 800 x 800 i 1000 x 1000, z których 4 szt. dostarczyliśmy dla koncernów nawozowych, a 2 szt. dla Norwegii.

 

Posiadamy dokumentację, modele odlewnicze, oprzyrządowanie do produkcji stożkowej kruszarki hydraulicznej oraz przebadany prototyp.

 

W trakcie badań został wykonany prototyp innowacyjnej mobilnej kruszarki samozaładowczej, na którą uzyskaliśmy dotację z PARP-u w wysokości 2,1 mln zł. W ramach tego tematu zrealizowany został zakup krawędziarki CNC o nacisku 4000 kN, tokarki CNC i wózka widłowego o udźwigu 50 kN. Wartość tej inwestycji wyniósł ok. 700.000 zł.

 

Kruszarka samozaładowcza w klasie maszyn o ciężarze < 30 ton ma być przeznaczona do kruszenia gruzów na mniejszych placach wyburzeniowych, gdzie nie opłaca się ściągać ciężkich kruszarek gąsienicowych i często nie ma miejsca na pracę koparki załadowczej. Istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu usługi, z uwagi na dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości w Polsce.

 

Przez 13 lat działalności firma zrealizowała zamówienia dla kilkuset klientów dla różnych sektorów przemysłu. Baza tych klientów stanowi wartość niematerialną. W skład wartości niematerialnych wchodzi dokumentacja techniczna na maszyny i urządzenia z profilu produkcji firmy, chroniony znak i nazwa firmy oraz zgłoszenia patentowe na dwa wynalazki.

Produkcja firmy prowadzona jest w wynajętej hali o powierzchni 1100 m².

 

Podstawowy park maszynowy to dwie wytaczarki 1250 x 1250 x 1000 z liniałami pomiarowymi, 3 szt. tokarek, wiertarka promieniowa do średnicy wiercenia Ø50, frezarki poziome – 2 szt., tokarka karuzelowa Ø1250 x 1000 mm, dłutownica o skoku 600 mm, wypalarka tlenowo-acetylenowa i plazmowa sterowana numerycznie o wymiarach stołu 1500 x 3000 mm, spawarki MIG-MAG 500 A, suwnica 5 T, wózki widłowe o udźwigu 5 T i 3,5 T, 2 samochody dostawcze oraz narzędzia ślusarskie dla 20 pracowników.

 

W IV kwartale 2011 roku park maszynowy został uzupełniony o nowe maszyny, takie jak krawędziarka CNC 400 T/4000 mm, wózek widłowy 5 T oraz tokarka ze sterowaniem CNC.

 

Do produkcji naszych maszyn posiadamy własne modelowanie odlewnicze.

 

Zatrudniamy projektantów o dużym doświadczeniu zawodowym, którzy pracują na licencjonowanych Auto - CAD - ach 3D. Współpracujemy z dużym biurem projektowym z branży maszyn kruszących do betonu, gruzu i innych minerałów, które w krótkim czasie może przygotować dokumentację na duże obiekty.

 

Dział sprzedaży obsługiwany jest przez osoby, które mają również doświadczenie w handlu zagranicznym, w zakresie importu i eksportu. Pracownicy działu sprzedaży mają doskonałą znajomość techniki maszyn kruszących i przesiewających oraz rynku tych maszyn.

 

Nasz zakład położony jest bardzo blisko Parku Technologicznego, w którym można uzyskać zwolnienie podatkowe na kilka lat w przypadku budowy i uruchomienia zakładu produkcyjnego.

 

Firma Makrusz S.A. jest również przedstawicielem zachodnich firm produkujących kruszarki oraz zestawy kruszące. Szczegółowe informacje o produktach i usługach naszej firmy znajdziecie Państwo otwierając właściwe opcje na stronie głównej.